Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Haber
Kan Bağışı Protokolü İmzalandı
Orjinal Resim
08.04.2019 12:58:42

 Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu geleneksel hale getirdiği Kan bağışı kampanyası için, Vali Davut Gül, Kan Bağışı Merkezi Bölge Müdürü Halis Uzunkaya ile birlikte valilik makamında protokol imzaladı.

Vatandaşlarımızı Kan Vermeye Teşvik Ediyoruz

Gaziantep Valisi Davut Gül, Valilik, Şahinbey Belediyesi ve Türk Kızılay’ı işbirliğinde gerçekleştirilen “Kan Bağışı Kampanyası” protokol imza töreninde kan bağışında bulunmaları konusunda vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Şahinbey Belediyesi ile Türk Kızılay’ı Gaziantep Kan Bağışı Merkezi arasında imzalanan protokol ile Şahinbey Belediyesi lojistik destek verecek ve diğer ihtiyaçlarını karşılayacak.  Vatandaşlarımız kan vermeye teşvik edilecek. Türk Kızılay’ı bizim milli kuruluşumuz. Hem en dar zamanımızda hem de rutin tedavi amaçlı kan ihtiyaçlarımızda Kızılay’a başvuruyoruz. Yine afet durumunda da ilk gideceğimiz yer Kızılay. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizi kan vermeye davet ediyorum” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

14.402 Ünite Kan Topladık

Kan bağışı kampanyasının yaklaşık on yıldır yapıldığını bildiren Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, kampanyanın vatandaşların kan ihtiyacını karşılamaya ve vatandaşları kan vermeye teşvik etmeye yönelik bir uygulama olduğunu belirterek “Kan bağışı kampanyası her yıl Gaziantep Valiliğimiz, Şahinbey Belediyemiz ve Kızılay işbirliği ile yürüttüğümüz bir çalışma. Vatandaşlarımızı kan vermeye teşvik eden ve kan ihtiyacını karşılamaya yönelik bir uygulama. Kan bağışı kampanyasını 10 yıldır yapıyoruz. Şu ana kadar 14 bin 402 ünite kan toplamış olduk. Bu yılda kampanyamızı 22 Nisan tarihinde yapacağız. Ramazan öncesi yapacağımız bu kampanya ile Ramazan ayı boyunca kan bağışı merkezine yapılan kan bağışı azaldığı için bu vesile ile ay boyunca kan merkezinin ihtiyacını karşılamış olacağız. Desteklerinden dolayı Gaziantep Valimize ve Kızılay Kan Bağışı Müdürümüze teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Rekor Şahinbey’de

Türkiye’de tek noktada kan bağışı toplama rekorunu 2013 yılında 2 bin 883 ünite kan toplayarak kıran Şahinbey Belediyesi 2016 yılında yaptığı organizasyonla kendi rekorunu egale ederek bu sayıyı 3 bin 156’ya çıkarmıştı. Şahinbey Belediyemiz kan bağışı kampanyasında en fazla kan bağışının yanı sıra, en fazla katılımcı ve en fazla bayan katılımcı rekorunu da elinde bulunduruyor.

Konuşmalar sonrasında, Vali Davut Gül, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve Kan Bağışı Merkezi Bölge Müdürü Halis Uzunkaya arasında protokol imzalandı.

Oluşturulma Tarihi :  08.04.2019 12:58:42
Okuma Sayısı : 741
Fotoğraflar
slogan6
FORMLAR
BİLGİ HİZMETLERİ
İLETİŞİM
Kolejtepe Mahallesi Yeşilcami Cad. No:8 Şahinbey / GAZİANTEP
Telefon 0 342 232 1111
Faks 0 342 232 3445
Kep Adres: sahinbeybld@hs01.kep.tr
FOTO GALERİ
Tüm Hakları Saklıdır. 2018 - ŞAHİNBEY BELEDİYESİ Yazılım K7