1
 
Şahinbey Belediyesi Binlerce Kişiyle Şehitlerini Andı
Orjinal Resim

Şahinbey Belediyemizin geleneksel hale getirdiği Şehitleri Anma Gecesi’ne binlerce kişi katılarak şehitler için dua ettiler.

Şahinbey Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen geceye; katılım oldukça yoğun olurken, tören Mehter takımının konseri ile başladı ve gece Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ise gecede İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu sahne alırken, program vatan ve kahramanlık türkülerini seslendiren  Esat Kabaklı'nın muhteşem türküleri ile sona erdi.

Bizi Birbirimize Düşürmeye Kalktılar

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, geçmişte olduğu gibi bu günde milletimizin yedi düvele karşı mücadele ettiğini belirterek “102 yıl önce 18 Mart Çanakkale Zaferi 100 yılık bir destan yazıldı. Ancak bu destan kolay yazılmadı. Bu destan yazılırken tam 253.000 şehit verdik. Türkü, Kürdü, Çerkez, Arap’ı, tüm vatan evlatları yedi düvele karşı imanlı göğüslerini siper ettiler. Bu gün bize nasıl saldırıyorlarsa, o günde ecdadımıza saldırdılar. En güçlü silahlarıyla geldiler. 5 çayını İstanbul’da içeceğiz dediler. Ancak bilmiyorlardı ki, bu milletin imanlı evlatları imanlı göğüsleriyle mücadele ederek Çanakkale’nin serin sularına gömecekti. Allah Ecdatlarımızdan razı olsun, bu gün onların sayesinde burada huzur içinde yaşıyoruz. Ama o yedi düvelin saldırıları bitmedi. Daha önce sağ- sol diyerek saldırdılar. Kürt-Türk diyerek bölmeye çalıştılar. Gezi olaylarını yaptılar. En son da 15 Temmuz günü bu milletin evlatlarını bir birlerine kırdırmak için kendi silahımızla bizi vurmaya kalktılar. 102 yıl önce ecdadımız nasıl mücadele ettiyse, şu anda da milletimizin evlatları aynı şekilde mücadele ediyor” dedi.

İstiklal Marşını En Güzel Okuyanlar

Şahinbey Belediyemiz tarafından her yıl düzenlenen İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde 1.2 ve 3. olan öğrenciler kıtalar halinde İstiklal Marşını okudular. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kendi kategorilerinde birinci olan öğrencilere İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ödüllerini takdim etti.

Dün Oynanan Oyunlar Bugünde Oynanıyor

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, İslamiyet'in ilk dönemlerinden günümüze kadar bir çok oyunların ve fitnenin İslam coğrafyası üzerinde gezdiğini belirterek "Hz. Ali'ye, 'kafirsin', Hz. Osman'a 'hırsızın' diyenler size tanıdık geliyor mu? Abdülhamit han için istimdat, yaşlı ve çeşitli hakaretlerle tahttan indirildi, şiiri yine bize yazdırıldı. İstimdat Arapça bir kelime diktatör, tek adam demek. Tanıdık geliyor mu size, bu kelimeler. Bunların hepsi dün oynan oyunlardı. Bir Ömer Halisdemir unutulmamalı bu toprakların üstünde. Onun için şehit edilen akademisyen, gazeteciler ile İblis suratlı, hain FETÖ'nün ihaneti unutturulmamalıdır. Şehitler bizden önce bedel ödeyen kahramanlardır. Bu toprak şehitlerin kanı kadar kutsaldır. Bugün, 'bir kez daha bu millet fabrika ayarlarına, öz ayarlarına dönecek' diye dışarıdan ve içerden kim varsa, herkes ele ele verdi. Bize düşen vefadır. 'Bu ülkede özgürlük var. Özgürlüğün standardı,  Kopenhag'da değil, Türkiye'dedir' diyerek, bizim yüzümüze ağartan Cumhurbaşkanı'mıza evet diyorum. Her şeye rağmen bizim aklımızla oynayanlara geçti o günler yavrum diyoruz" şeklinde konuştu.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu’nu Kutluyorum

Programın son bölümünde ise vatan ve kahramanlık şarkıları seslendiren Esat Kabaklı, geceye katılan vatandaşların isteklerini seslendirdi. Konser sonrasında bir açıklama yapan Esat Kabaklı, düzenlenen gecenin anlamının büyük olduğuna dikkati çekerek, “Öncelikle Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu böyle bir gece düzenlediği için kutluyorum. Milli duyguların gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılması adına muhteşem bir gece oldu. Şehitlerimizin önemi bu geceyle bir kez daha hatırlanmış oldu. Bu toprakların kolay kazanılmadığı vurgulanmış oldu. Ben böyle bir geceyi düzenleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu bir kez daha kutluyorum” dedi.

İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 20.03.2017 07:10:54
 
l Fotoğraflar
 
  l   Site İçi Ara
  l   Rss
  l   Basında Şahinbey
  l   Hizmet Rehberi
  l   Bilgi Edinme
  l   Bağlantı
  l   Nöbetçi Eczaneler
  l   Konuk Defteri
  l   Site Haritası
  l   WebMail
 | 
1