Rüya Gibi Evlenme Kampanyasında Mavikent Konutları İçin Kayıtlar Başladı
Orjinal Resim

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu: "Bir taraftan Kentsel Dönüşüm yaparken diğer taraftan da modern ve depreme dayanıklı konutlar yapmak suretiyle vatandaşlarımızın konut talebini karşılamaya çalışıyoruz" dedi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu düzenlediği basın toplantısı ile yapımına devam edilen Mavikent Konutları için 'Rüya gibi evlenme kampanyası' ile kayıtların başladığını söyledi.

Başkan Tahmazoğlu'nun Mavikent Konutlarının inşaat alanında yaptığı basın toplantısına AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Osman Toprak ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Başkan Tahmazoğlu burada yaptıkları konutlarla ilgili bilgiler vererek, "Biz göreve başladıktan sonra Şahinbey ilçemizin nüfusu 96 bin 700 kişi artış göstermiştir. Tabii ki bu vatandaşlarımız için yeni konutlar, sosyal donatılar park ve bahçeler gibi birçok ihtiyaç doğmuştur. Son 4 yıl içinde Müteahhitlere 35 bin konut için ruhsat verdik ve şimdide Şahinbey Belediyesi olarak 5 bin konut için yapıyoruz. Dolayısıyla toplamda 40 bin konutla bu nüfus artışının ihtiyacını karşılamış bulunuyoruz. Birde çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesi için dar gelirli vatandaşlarımızın konut sahibi olması bizim açımızdan çok önemli. Bir taraftan kentsel dönüşüm yaparken diğer taraftan da modern ve depreme dayanıklı konutlar yapmak suretiyle vatandaşlarımızın konut talebini karşılamaya çalışıyoruz" dedi.

Tahmazoğlu, "Dar gelirli ailelerimizi ev sahibi yapmak istiyoruz."

Geçen yıl Serinevler'de yaptıkları 300 konuttun büyük bir talep görmesi üzerine konut alanında yeni çalışmalar başlattıklarını hatırlatan Başkan Tahmazoğlu, "Serinevler'deki projeyi tamamladıktan hemen sonra yoğun konut talebini karşılamak için bir karar aldık ve bu talebi karşılamak için hazırlıklara başladık. İşte şimdi gördüğünüz Mavikent Konutlarımızın yapımı sürüyor. Burada bin 260 konut bulunuyor. Bunlar 2+1 olup 93 metre kareden oluşuyor. 2013 yılının Kasım ayında bu konutlarımızı tamamlamış olacağız. Biz bu konutların bin tanesini bilbortlarda da 'Rüya gibi evlenme fırsatı' sloganıyla duyurmaya çalıştık. Maksadımız vatandaşlarımızın ilgisini bu konutlara çekmekti. Sonuç olarak buradaki bin adet konutu dar gelirli vatandaşlarımıza vereceğiz" diye konuştu.

Başkan Tahmazoğlu Şartları açıkladı.

Başkan Tahmazoğlu kayıt şartları ile ilgilide bilgi vererek, "Ailenin aylık toplam gelirinin bin 468 TL'yi geçmemesi gerekiyor. Bizim gönlümüzden geçen daha alt bir limitti ancak bu yasal bir sınır. Kayıt yaptıracak kişinin en az bir yıldır Şahinbey ilçesinde ikamet ediyor olması gerekiyor. Yine müracaat edecek olanların üzerinde arazi, ev, iş yeri veya bir araç kaydı olmaması gerekiyor. Bu konutlarımızın 12 bin TL'si bu yıl içinde ödenecek. Tabi ilk kayıtların ardından bir eleme yapacağız, bu elemede gelir seviyesi en düşük olandan başlanarak 5 bin kişi kabul edilecek. Kurada çıkan bin kişi Haziran ayı sonrasında 6 bin TL peşinat ödeyecek, dokuzuncu ayda 3 bin TL ve on ikinci ayda 3 bin TL ödeyerek peşinatı tamamlamış olacak. Konutlarımızın bitim tarihi ise Kasım olarak planlanıyor. Bu kuradan çıkan vatandaşlar evlerine geçtikten sonra taksitleri ödemeye başlayacaklar. Taksit ödemeler ise 10 yıl vadeli 400 TL olarak belirlendi. Herhangi bir faiz veya ara ödeme söz konusu değil. Sadece 2015 yılından itibaren kalan borçları için kanun gereği TÜFE oranında artış olacaktır" şeklinde konuştu.

Mavikent Sosyal Donatıları olan bir projedir...

Mavikent Konutları projesinin sosyal donatı konusunda da iyi bir konumda olduğunu belirten Tahmazoğlu, "Konutların her iki tarafında da geniş bir yeşil alan var. Yeşil alanın yanı sıra okul ve ticari alanlar var. Bölgede cami ve sosyal donatı konusunda bir sıkıntı yok" şeklinde konuştu.

Mavikentte ulaşım sıkıntısı yok...

Başkan Tahmazoğlu yapılan konutların ulaşım sıkıntısı olmadığını da hatırlatarak, "Çevre yolu üzerindeki bu konutlarımızdan şehrin her noktasına bağlantılar var. Buradan kent merkezine 10 dakika gidiliyor ve kentin üç üniversitesine de 7-8 dakika mesafede. Yine bu yolun yan tarafına da Sağlık Bakanlığı tarafından bir hastane yapılması planlanıyor" dedi.

Çamlıca ve Yeşilvadi'de her isteyen ev sahibi olabilecek...

Konut alanında önemli projelere imza atmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, "Çamlıca ve Yeşilvadi konutlarına her isteyen vatandaşımız müracaat edebilecek. O konutlarında örnek daireleri hazır. Yani önümüzdeki aydan itibaren Şahinbey İlçesinde her ay konut satışı olacak.  Yani her kesimdeki insanımızı konut sahibi yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

Mehmet Erdoğan , Muazzam bir proje ile karşı karşıyayız...

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise muazzam bir proje ile karşı karşıya olduklarını belirterek, "Projedeki kastım sadece konutlar değil. Buradaki düşünce ve mantalite çok önemli. Eğer bir şehirde huzur istiyorsanız o şehrin kalkınmasını istiyorsanız alt sosyal dilimleri huzura kavuşturmanız gerekir. Bunlardan en önemlisi de barınmadır yani konuttur. Bugün burada yaklaşık 6 bin nüfusun oturacağı konutlar yapılıyor. Yapılırken de ayda 400 TL taksitle yapılıyor. Bu rakam bölgedeki kiraların bile altında. Demek ki burada ciddi bir süspanse var. Bu kime yapılıyor? Tabi ki en yoksul kesime yapılıyor. Bunu Gaziantep'te yaptığımız müddetçe kentimiz güçlenmeye ve sosyal donatılarıyla ilerlemeye hazır demektir. Bu başarılı çalışmalarından dolayı belediye başkanımızı ve ekibini kutluyorum" dedi.

Ahmet Uzer, Şahinbey Belediyesinin bu projesini takdirle karşılıyorum.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan konut projesinin taktirle karşılanması gerektiğini ifade ederek, "Bir süredir bilbortlarda Şahinbey Belediyesi evlendiriyor, diye bir tanıtım yapıldı. Ben o reklamın yine evlilik okulu ile ilgili bir proje olacağını düşünmüştüm. Ama bu sabah buraya gelip gördüğümde çok daha hayırlı bir çalışma olduğunu gördüm. İşte bu sosyal belediyecilik anlayışıdır. Fakiri fukarayı, garip gurebayı düşünmek budur. Eğer bu projeler 15-20 yıldan bu yana kentimizde yapılsaydı belki çarpık yapılaşmaya meydan vermeyecektik. Burada gariban insanların oturabilecek olması muhteşem bir olay. Ben belediye başkanımızı ve çalışma arkadaşlarını kutluyorum. Özellikle de Şahinbey Belediyemizin her yıl bin adet konutu hedef almalarını tavsiye ediyorum. Her belediye başkanımız görev yap tığı 5 yıl içinde her yıl bin tane konut yapsa görev süresince 5 bin konutu tamamlar ve bu da Gaziantep'teki bu tip ev ihtiyacını çok rahatlıkla karşılar diye düşünüyorum. Belki ilerleyen projelerde arabası olan vatandaşlara da ev imkanı sağlanır. Yada meslek gruplarına yönelikte bir proje yapılabilir diye düşünüyorum" dedi.
Osman Toprak, Şahinbey Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum.

Mavikent konutları tanıtım programına katılan AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Osman Toprak ise, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu göreve geldiği günden buyana Türkiye'ye örnek olan projelere imza atıyor. Başkanımız belediyeciliğin sadece yol ve kaldırım yapmak olmadığını yaptığı sosyal projelerle ortaya koymaktadır."dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Tahmazoğlu örnek daireleri Milletvekili Erdoğan ve Ak Parti İl Başkanı Uzer ve AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Osman Toprak ile birlikte basın mensuplarına tanıttı.

 


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 11.03.2013 14:40:21
 
Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 
Şahinbey´de Halk Sağlığı Semineri
Şahinbey Belediyesi bünyesindeki Kurbanbaba Sosyal Tesisinde İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından vatandaşlara yönelik bilinçli ilaç kullanımı
Şahinbey´in Tekvandocuları Gururlandırdı
Şahinbey Belediyespor Tekvando takımı 9-10 Şubat 2016 Gazikent Kapalı Spor salonunda yapılan Ortaokullar arası il seçmesinde madalyaya doymadı
Şahinbey´de Ruhsat Sadece 1 Lira
Şahinbey Belediyesi tarafından 2015 yılında başlatılan ve iş yeri açma ruhsatında metrekareye 1 lira harç parası alınan kampanya devam ediyor.
Site Yönetimi Bilgi İşlem Müdürlüğü
  l   WebMail
  l   Site Haritası
  l   Konuk Defteri
  l   Nöbetçi Eczaneler
  l   Linkler
  l   Bilgi Edinme
  l   Site İçi Ara
 |  K7