Şahinbey Belediyesi Mavikentte 1000 Dar Gelirli Aileyi Ev Sahibi Yaptı
Orjinal Resim
Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin ev sahibi olması amacı ile yapılan ve büyük bir sabırsızlıkla beklenen Mavikent Konutları kura çekilişi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de katılımı ile gerçekleştirildi.
Şahinbey Belediyesi'nin aylık 4 yüz liraya dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için yaptığı ve yapımı Kasım ayı içerisinde tamamlanacak olan Mavikent Konutları'nın sahipleri Karataş'taki Şahinbey Spor Salonu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in ve binlerce kişinin katılımı yapıldı. Mavikent Konutları'ndan ev sahibi olmak için 10 bin 5 yüz 65 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapan vatandaşlardan toplam geliri en az olan 5 bin kişi tespit edildi. Yapılan kuraya maddi durumu en düşük 5 bin vatandaş alındı. Düzenlenen törende 5 bin vatandaştan bini bugün Mavikent Konutları'ndaki evlerine kavuştu. İsimlerin okunmasıyla büyük bir mutluluk yaşayan aileler, sevinç gözyaşları döktü. Ev sahibi olan aileler, sevinçlerini aile fertlerine sarılarak yaşadı.
Şahinbey Belediyesi Mavikent konutları kura çekilişine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Ali Şahin, Halil Mazıcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Şahinbey İlçe Kaymakamı Uğur Turan ve Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı  Osman Toprak, Şehitkamil İlçe Başkanı Hasan Coşkun ve vatandaşlar katıldı.
Başkan Tahmazoğlu, Kurada ismi çıkmayanlar üzülmesin 6 ay sonra 1000 konut daha...
Açılış konuşması yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bugün bizim için çok mutlu bir gün dar gelirli ailelerimizi ev sahibi yapmak için söz vermiştik. Bugün verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl 250 dar gelirli ailemizi aylık 250 TL taksitle ev sahibi yapmış ve kuraya katılıpta ev çıkmayan vatandaşlarımıza söz vermiştik. Üzülmeyin yeni konutlarımız geliyor demiştik. İşte bugün 1000 konutumuzun daha kurasını çekiyoruz. Burada 1000 ailemiz ev sahibi olacak ve sevinecek ama buradaki en büyük üzüntümüz kuraya katılıpta çıkmayanlardır. Ama hedefimiz herksin ev sahibi olması bundan vazgeçmiş değiliz. Altı ay sonra yine Mavikent'te 1000 konutumuzun daha kurasını çekerek dağıtımını yapacağız. Bu kurada ise başvuru yapan herkesi kuraya dahil edeceğiz. Hedefimizi büyük koyduk. Herkesi ev sahibi yapıncaya kadar bu çalışmamız devam edecektir.  Kuraya başvuru yapan 10565 kişiye birden aynı anda konut vermemiz mümkün değil bunun için ben sizlerden şimdiden özür diliyorum.  Keşke bu çalışmalar çok önceden yapılsaydı. Bugün böyle bir sıkıntı yaşanmazdı. Şahinbey ilçemizde çok hızlı bir nüfus artışı olmaktadır. Son 4 yılda 96 bin 700 kişi artış oldu. Bunlar için Müteahhitlerimiz konut yapıyor belediye olarak biz 5 bin konut yapıyoruz. Şimdi TOKİ'ye yer tahsisi yaptık. Onlarda başlayacaktır. Konut yapmak kolay değil önce araziniz olacak burasının imar planını yapmanız gerekiyor. Daha sonra proje yapacaksınız ve ihalesini yapacaksınız. Daha sonra konutları yapacaksınız. Başvuruları alacaksınız ve adaletli bir şekilde kuraya hazırlayacaksınız. Bu 1000 konutumuzun kurasına zerre kadar hile ve torpil karıştırmadık karıştırmayacağız. Ben şimdiden kurada ev çıkacak olan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun çıkmayan vatandaşlarımız üzülmesin 6 ay sonra yeniden 1000 konutla buluşmak üzere saygılar sunuyorum."dedi.
Milletvekili Mazıcıoğlu, "Başkan Tahmazoğlu sizlerin dertleriyle dertleniyor"
Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan Mavikent konutlarının çok önemli olduğunu ifade eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, "Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu alamayan kişiler için üzülüyorum dedi. Bu neden sizlerin derdi ile dertlenen ve evincinizle sevinen bir yöneticiniz var. Milletvekillerimize ve bize tanıyan tanımayan bizlere telefon etti Başkanımız bize kurada öncelik versin diye ama başkanımızın dediği gibi bizim bütün kontenjanımız siz değerli Şahinbeylilersiniz.   Başkanımız Hz. Ömer adaletini uygulayan bir başkanımızdır. Kendisini ve ekibini bu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum."dedi.
Vali Ata, "Şahinbey'de belediyeciliğin en güzel örneklerini görüyoruz"
Kura çekilişinde konuşan Gaziantep Valisi Erdal Ata, "Belediyemiz kendisine verilen asli görevleri yaparken, diğer taraftan da sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini yapıyor. Düşününki bir belediyemiz 3-4 yıllık dönemde yaklaşık 5 bin adet sosyal konut yaparak dar gelirli vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için proje üretiyor, bunun büyük bir bölümünü bitirdi, bir kısmını da yakın bir zamanda bitirecek ve hizmete sunacaklar. Gaziantep in genel olarak baktığımız zaman yüzde 80'ine yakınının gece kondu olduğunu görüyoruz. Gecekonduların en büyük bölümünüde Şahinbey ilçesinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Belediyemizin uygulamış olduğu kentsel dönüşüm projeleri bir taraftan kentteki bu çarpık yapılaşmanın önüne geçerken diğer taraftan da bizim insanımızın insanca yaşayabileceği sosyal konutların yapımı ve onların hizmetine sunulması bakımından da çok önemli adımlar atılmıştır. Başkanımızı, çalışma arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi kutluyorum."dedi.
Bakan Şahin, "Başkan Tahmazoğlu, Türkiye'de örnek projelere imza atıyor"
Törende konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediyesi'nin yaptığı bu çalışmanın Türkiye'de örnek bir çalışma olduğuna dikkat çekerek, bu güzel çalışmalarından dolayı Şahinbey i yaşanabilir marka bir ilçe yapmasından dolayı kaynağını en hızlı büyüten ilçe başkanlarından biri olması münasebetiyle hepinizin huzurunda tebrik ediyor, teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Şehirlerin daha önce ecdadımızın verdiği kimliğini kaybettiği restorasyonu yeniden yapmaya çalışıyoruz, bu sosyal konutların yanında camileri yapılıyor. Bu şehir suya ve yeşile hasretti sayın başkanım biraz önce söyle biyolojik gölet diyor, başkalarının hayal bile edemediği şeyi biz gerçekleştiriyoruz. Yalnızca sözde değil bunu özde yapıp ve ağzımızdan çıkan her sözün takipçisi olup sonuçlandırarak yeniden huzurlarınıza geliyoruz. Kurası çıkmayanlar kesinlikle üzülmesin o üzüntü bizim üzüntümüzdür, biz bir taraftan başkanlarımız bir taraftan sosyal konutlar yapmaya devam edeceğiz ve şairin söylediği bir memleketi yakalayana kadar da yolumuza devam edeceğiz. Ne demiş şair memleket isterim "ne senden, ne zengin fakir farkı olsun, memleket isterim yaşamak sevmek kadar gönülden olsun, olursa bir şikayet ölümden olsun, ölümden bir şikayet oluncaya kadar sizin hizmetkarınız olmaya milletvekilleri arkadaşlarımla, başkanlarımızla beraber sizinle kader birliği yapmaya söz veriyoruz, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyoruz."dedi.
Yapılan çekilişle Mavikent Konutları'nın bin asıl sahibi bugün belli olurken, yedek bin kişinin çekilişi yarın Şahinbey Parkı'nda yapılacak kura ile belirlenecek.

| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 28.04.2013 15:26:38
 
Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 
Şahinbey´den Perilikaya´ya Dev Tesis
Her mahalleye bir sosyal tesis yapmak için çalışmalarını sürdüren Şahinbey Belediyesi´nin 74´ncü sosyal tesisi olan Perilikaya Gençlik Merkezi ve Sem
Şahinbey Meslek Sahibi Yapıyor
Şahinbey Belediyesi ve İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirecek olan meslek edindirme kurslarına 750 kişi başvurdu.
Yazıcık Konutlarında Sona Doğru
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kentsel dönüşüm kapsamında Yazıcık Mahallesi´nde yapımı devam eden ve tarihi Antep evlerinin mimarisi il
Site Yönetimi Bilgi İşlem Müdürlüğü
  l   WebMail
  l   Site Haritası
  l   Konuk Defteri
  l   Nöbetçi Eczaneler
  l   Linkler
  l   Bilgi Edinme
  l   Site İçi Ara
 |  K7