Şıhcan Gençlik Merkezi
Orjinal Resim

SOSYAL TESİSİN ADI 

ŞIHCAN GENÇLİK MERKEZİ  

SOSYAL TESİSİN YÖNETİCİSİ

Murat MART                                                                       

SOSYAL TESİSTE HİZMET VERİLEN BÖLÜMLER     

-Bilgisayar

-İngilizce

-Eğitime Destek Kursları (SBS, LYS, YGS)

-Tel Kırma

-Kuaförlük

-Gitar

-Bağlama

-Spor Salonu

-Ana Sınıfı

SOSYAL TESİSE KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR    

-Nüfus Cüzdan Fotokopisi 

SOSYAL TESİS İLE İLGİLİ DİĞER DETAYLAR   

BİLGİSAYAR KURSU:

Bilişim çağı olarak nitelenen çağımızda bir çok işin bilgisayarla halledilmesi, halkımızın bilgisayar öğrenme gerekliliğini oraya çıkarmıştır. Biz de ücretsiz olarak, alanında uzman hocamızla, öğrencilerimizin bu ihtiyacını karşılıyoruz.  Hafta içi her gün kursumuzda, sabah 09:00 - 12:00 arası ve öğleden sonra 13:00 - 16:00 arası ders vermekteyiz. Kursumuza devam eden öğrencilerimiz, kurs bitiminde 160 saatlik MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanmaktadır. Şu an sınıfımızda 34 öğrencimize hizmet verilmektedir.

İNGİLİZCE KURSU:

Dünyada en yaygın kullanılan dilin İngilizce oluşu ve bu dili öğrenme gerekliliği nedeniyle açılan kursumuz, yine çok rağbet gören kurslarımızdan birisidir. Alanında uzman hocamız tarafından yeterli bilgi düzeyine ulaştırılan öğrencilerimiz kurs sonunda MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır. Hafta içi her gün devam eden kursumuzda, sabah 09:00 - 12:00 arası ve öğleden sonra 13:00 - 16:00 arası İngilizce 1.Kademe dersi kursu verilmektedir. Şu an devam eden kursiyer sayımız yaklaşık 90'dur.

EĞİTİME DESTEK KURSLARI: 

Şahinbey Belediyesi eğitime destek kursları Şıhcan Gençlik Merkezi 4. Katta hizmet vermektedir.SBS, YGS, LYS giriş sınavlarına hazırlık kurslarında toplam 1500 civarında öğrenci ücretsiz olarak bu imkanlardan faydalanmaktadır.Uzman öğretmen kadrosu ile Belediyemizin ücretsiz olarak dağıttığı döküman desteği ile en iyi şekilde sınavlara hazırlanmaktadırlar. 

TEL KIRMA KURSU :

Bayanların çok rağbet ettiği el sanatları kursumuzda sabah ve öğleden sonra tel kırma kursu uzman hocamız tarafından öğretilmektedir. Hafta içi her gün kursumuzda, sabah 09:00 - 12:00 arası ve  öğleden sonra 13:00 - 16:00 arası tel kırma dersi vermekteyiz. Öğrencilerimiz kurs bitiminde 224 saatlik MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır. Şuan sınıfımızda ortalama 30 öğrencimize hizmet verilmektedir.

KUAFÖRLÜK KURSU:

Meslek edindirmeye yönelik açılan kursumuzda, saçın yapısından boya vb. işlemlere kadar kuaförlüğün tüm incelikleri anlatılmaktadır. Derslerimiz alanında uzman olan hocamız tarafından hafta içi her gün verilmektedir. Bayan öğrencilerimizden oldukça fazla rağbet gören kursumuzun şu anda toplam öğrenci sayısı 25'dır.

GİTAR KURSU:

Evrensel bir dil diyebileceğimiz müzik ve gençler arasında en gözde enstrümanlardan gitar, eğitim faaliyetlerimizin en renklilerindendir. Konusunda uzman hocamız tarafından hafta içi her gün iki devre olarak sabah 09:00 - 12:00 ve öğle 13:00 - 16:00 saatleri arası derslerimiz devam etmektedir. Şu an sınıfımızdaki ortalama öğrenci sayısı 32. Öğrencilerimiz kendi gitarlarıyla derslere devam edebildiği gibi, kursumuzda bulunan gitarlarla da eğitim alabilmektedirler.

BAĞLAMA KURSU:

Türk halk müziğinin vazgeçilmez sesi olan bağlama kuşkusuz halkımızın çok sevdiği enstrümanlardan biridir. Bağlama öğrenmek arzusunda olan gençlerimiz, konusundan uzman hocamızdan ders alabilmektedir. Sınıfımızda enstrümanı olamayan öğrencilerimiz için kullanabilecekleri enstrümanlar vardır.  İki devre halinde devam eden derslerimiz sabah 09:00 - 12:00 ve öğle 13:00 - 16:00 saatleri arasında olmaktadır. Şu an sınıfımızda ortalama 45 öğrenci vardır. Kurs bitiminde öğrencilerimiz katılım belgesi almaya hak kazanmaktadır.

SPOR SALONU:

Şahinbey Belediyesi Şıhcan Gençlik Merkezi spor salonu 1. Katta hizmet vermektedir. Sağlıklı yaşamın ön önemli parçası olan spor faaliyetleri uzman eğitmenler tarafından her yaştan bay ve bayanlara step, aerobic, pilates,fitness  dallarında egzersizler yaptırılarak sağlıklı dinç ve formda kalmaları sağlanmaktadır.Haftanın 6 günü faaliyet veren salonumuzda hafta içi gündüzleri bayanlara akşamları (Pazartesi Çarşamba Cuma) erkeklere; Salı Perşembe sabahtan akşama kadar bayanlara hizmet vermektedir.    

ANASINIFI:

Çocukların vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, millî ve manevî değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş düşünceli, hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlamak amacıyla çaba göstermek olan kreş ve anasınıfımızın mevcudu 5 yaş için 25, 6 yaş için 25 kişi olmak üzere toplam 50 kişiye hizmet vermektedir.

SOSYAL TESİSİN BULUNDUĞU MAHALLE                          

İsmet Paşa Mahallesi

SOSYAL TESİSİN ADRESİ      

İsmet Paşa Mahallesi İnönü Cad. No:198 Kat:3 Şahinbey/Gaziantep    

SOSYAL TESİSİN İLETİŞİM BİLGİLERİ           

0342- 231 99 96


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Şahinbey Belediyesi Şıhcan Gençlik Merkezi


03
Kent Rehberi
İhalelerimiz
Meclis Gündem
Projelerimiz
Site Yönetimi Bilgi İşlem Müdürlüğü
  l   Rss
  l   WebMail
  l   Site Haritası
  l   Konuk Defteri
  l   Nöbetçi Eczaneler
  l   Anket Arşiv
  l   Linkler
  l   Bilgi Edinme
 |  K7