Yaşar Torun Gençlik Merkezi

 

SOSYAL TESİSİN ADI

YAŞAR TORUN GENÇLİK MERKEZİ

SOSYAL TESİSİN ADRESİ

Konak Mahallesi 79012 Nolu Sokak No:68 Şahinbey/Gaziantep

SOSYAL TESİSİN İLETİŞİM BİLGİLERİ

0342- 336 06 41

SOSYAL TESİSTE HİZMET VERİLEN BÖLÜMLER

TEOG, YGS-LYS Kursları

-Bilgisayar

-Bilgisayarlı Muhasebe

-İngilizce

-El Sanatları

-Gitar Kursu

-Bağlama Kursu

-Keman Kursu

-Satranç Kursu

-Step ve Aerobik

-Ana Sınıfı

Oyun odası

Kuaförlük Kursu 

Türkçe Okuma Yazma  Kursu

Takı Tasarım Kursu

Aile içi Eğitim Kursu

Okuma Yazma Kursu

Kuranı Kerim Kursu 

SOSYAL TESİSE KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

-Nüfus Cüzdan Fotokopisi

-Diploma Veya Çıkış Belgesi (Ana Sınıfı Hariç)

2 Adet Vesikalık Fotoğraf

-Sağlık Raporu (Spor İçin)

SOSYAL TESİS İLE İLGİLİ DİĞER DETAYLAR   

TEOG, YGS-LYS KURSLARI

8 Şubat 2012 tarihinde hizmete açılan YAŞAR TORUN GENÇLİK MERKEZİMİZ  TEOG ve YGS-LYS  kursları ile toplam 1396 öğrenciye hizmet vermektedir.

*TEOG kısmında 5.6.7. Ve 8. Sınıf öğrencilerine gerek okul derslerine yardımcı gerekse sınavlara hazırlık kapsamında; *Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılâp Tarihi, İngilizce dersleri verilmektedir.

*Ayrıca bu öğrencilerimize düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır. Öğrencilerimizin seviyesine göre sınıflar oluşturulmuş olup ders müfredatı sınıf seviyelerine uygun verilmektedir.

YGS-LYS  bölümünde 11.12. sınıflar ve mezun gruplara ders verilmektedir.11. sınıflarda okul müfredatı takip edilip öğrencilerin okul derslerine yardımcı olunmaktadır. 12. ve Mezun gruplarda  Sayısal  Eşit Ağırlık ve Sözel alanları olup üniversiteye hazırlık dersleri verilmektedir.11. sınıflara üç haftada bir sınav, 12.snıflara iki haftada bir sınav mezun gruplara her hafta sınav olacak şekilde öğrenciler en iyi şekilde üniversiteye hazırlanmaktadır.

BİLGİSAYAR KURSU:Bilişim çağı olarak nitelenen günümüzde birçok işin bilgisayarla yapılması, halkımızın bilgisayar öğrenme gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Biz de ücretsiz olarak, alanında uzman hocamızla, öğrencilerimizin bu ihtiyacını karşılıyoruz. Eğitimlerimiz hafta içi her gün devam etmektedir.

Kursumuza devam eden öğrencilerimiz, kurs bitiminde 160 saatlik MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanmaktadır.  

BİLGİSAYARLI MUHASEBE: Çağımızın en büyük problemi olan işsizlik sorununa karşılık, tesisimizde verilen Bilgisayar Destekli Muhasebe kursu ile sıcak ve nezih ortamda günümüz teknolojisi kullanılarak kursiyerlerimizi bir meslek sahibi yaparak onların yaşamlarına bir katkı sağlıyoruz.

Kursiyerlerimiz hafta içi her gün gelerek toplam 320 modül saati tamamlayarak kursumuzu bitirmektedir. 15 yaş üstü kursiyerlerimize MEB onaylı sertifika verilmektedir. Bu sertifikalarla iş bulma ve memurluk atamalarında kursiyerlerimizi bir adım daha öne çıkarmaktadır.  

İNGİLİZCE KURSU :Dünyada en yaygın kullanılan dilin İngilizce oluşu ve bu dili öğrenme gerekliliği nedeniyle açılan kursumuz, yine çok rağbet gören kurslarımızdan biridir. Alanında uzman hocamız tarafından yeterli bilgi düzeyine ulaştırılan öğrencilerimiz kurs sonunda MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır. Hafta içi her gün devam eden kursumuzda, sabah 09:00 - 12:00 arası ve öğleden sonra 13:00 - 16:00 arası İngilizce dersi verilmektedir. Şu anda yetişkin ve SBS İngilizce olarak eğitim vermekteyiz.

EL SANATLARI: Bayanların çok rağbet ettiği el sanatları kursumuzda sabah ve öğleden sonra MEFRUŞAT kursu uzman hocamız tarafından öğretilmektedir. Hafta içi her gün kursumuzda, sabah 09:00 - 12:00 arası ve öğleden sonra 13:00 - 16:00 arası MEFRUŞAT çeyiz süsleme dersi vermekteyiz. Öğrencilerimiz hazırladıkları ürünleri Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Gümrük Hanı’nda satışa sunarak aile bütçesine katkı sağlamaktadırlar.  Öğrencilerimiz kurs bitiminde MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır.

GİTAR KURSU:Evrensel bir dil diyebileceğimiz müzik ve gençler arasında en gözde enstrümanlardan gitar, eğitim faaliyetlerimizin en renklilerindendir. Konusunda uzman hocamız tarafından hafta içi her gün iki devre olarak sabah 09:00 - 12:00 ve öğle 13:00 - 16:00 saatleri arası derslerimiz devam etmektedir.

BAĞLAMA KURSU:Türk halk müziğinin vazgeçilmezi olan bağlama kuşkusuz halkımızın çok sevdiği enstrümanlardan biridir. Bağlama öğrenmek arzusunda olan gençlerimiz, konusunda uzman hocamızdan ders alabilmektedir. Sınıfımızda enstrümanı olamayan öğrencilerimiz için kullanabilecekleri enstrümanlar vardır. İki devre halinde devam eden derslerimiz sabah 09:00 - 12:00 ve öğle 13:00 - 16:00 saatleri arasında olmaktadır.

KUAFÖRLÜK KURSU: Meslek edindirmeye yönelik açılan kursumuzda, saçın yapısından boya, temel makyaj, manikür pedikür teknikleri vb. işlemlere kadar kuaförlüğün tüm incelikleri anlatılmaktadır. Derslerimiz alanında uzman olan hocamız tarafından hafta içi her gün sabah 09:00 - 12:00 ve öğle 13:00 - 16:00 saatleri arasında ders verilmektedir . Öğrencilerimiz kurs bitiminde MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır.Bu belge ile Mesleki eğitim merkezinde kalfalık ve ustalık belgelerinde üç yıla kadar belge alma sürelerini kısaltmaktadır.  

SATRANÇ KURSU: Satranç çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerinde; özgüvenlerinin gelişmesi, düşünerek hareket etmesini sağlayan öngörü ve matematiksel zekanın gelişiminde oldukça etkili bir oyundur. Çocukları eğlenirken düşündürmek ve hayatta planlı yaşamayı öğretmeyi esas almıştır.

Bu oyunun çocuklara aktarımında uzman öğretmeni ve sıcak aile ortamıyla kursumuz verilmektedir.  Merkezimizde sabah 09:00 ile 12:00 öğlen 13:00 ile 16:00 saatleri arasında ders verilmektedir.

KEMAN KURSU: Keman dünyanın en eski ve en modern yaylı çalgılarından biridir. Keman küçük yaşta öğrenmeye başlandığında çok iyi sonuçlar doğurabilecek bir yaylı çalgıdır. Kursumuzda sabah 09:00 ile 12:00 öğlen 13:00 ile 16:00 saatleri arasında ders verilmektedir.

ANA SINIFI:Çocukların vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, millî ve manevî değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş düşünceli, hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlamak amacıyla çaba göstermek olan anasınıfımız mevcuttur.

OYUN ODASI: Oyun Odamız,  spora ve mesleki eğitim kurslarımıza gelen velilerimizin kendileri kurstayken çocuklarını bırakabilecekleri bir yer olup alanında uzman eğiticiler eşliğinde çocuğun güzel vakit geçirebilmesi ve sosyalleşmesini amaçlamaktadır.  4-6 yaş arası kız çocukları ve 4-5 yaş arası erkek çocuklarını bekliyoruz.

TÜRKÇE OKUMA YAZMA: Yaşanan iç savaş nedeniyle Suriye’den kaçarak Türkiye’nin çeşitli yerlerine olduğu gibi Gaziantep’e de yerleşen Suriyelilerin, Türkçe öğrenmesi için tesisimizde okuma yazma kursları devam yönelik kursumuz 6 seans olarak; Sabah 09:00-12:00 öğle 13:00-16:00 saatleri arasında eğitimlerimiz devam etmektedir. 

ARAPÇA:  Günümüzde hem ticaret hem eğitim alanında önemli bir yer edinen Arapça dili; tesisimizde haftanın iki günü sabah 09:12 öğle 13:00-16:00 saatleri arası verilmektedir. Arapça eğitimi 15 yaş üstü herkese açık olup özellikle ilahiyat fakültesi öğrencilerine önemli katkı sağlamaktadır. Dönemler halinde verilen kursumuz hem Arapça öğrenme hem de  Suriyeli öğrencilerle  pratik yaptırılarak daha iyi öğrenmeleri sağlanmaktadır.  

TAKI TASARIM: Halk Eğitim bünyesinde açılan Takı tasarım kursumuz, branşında uzman hocamız ile çeşitli materyallar kullanılarak ilgi çeken takı tasarlama fırsatı bulunmaktadır. Kursumuz hafta içi hergün öğle 13:00-16:00 arası 

OKUMA YAZMA: Yetişkin öğrencilerimize yönelik olan kursumuz, AÇEV bünyesinde açılmış olan bir kurstur. Kursun amacı okuma yazma bilmeyen yetişkin öğrencilere, okuma yazmayı öğreterek, hayatlarını kolaylaştırmalarını sağlamaktadır. 

AİLE İÇİ EĞİTİM: 0-6 yaş arası çocuğu olan annelere; çocuk eğitimi, aile içi ilişkileri, çocuğa karşı davranışları vb. konuları ele alarak bilinçli anneler yetiştirmeyi amaçlayan bir kurstur.

KURANI KERİM: Kuran-ı Kerim kursumuz halk eğitim bünyesinde açılmış olup, Kuran-ı Kerim’i hiç bilmeyen ya da geliştirmek isteyenler için hafta içi her gün  sabahları 09:00-12:00 arası eğitimlerimiz devam etmektedir. 

 


Daha Büyük Görüntüle

 


Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 
Site Yönetimi Bilgi İşlem Müdürlüğü
  l   WebMail
  l   Site Haritası
  l   Konuk Defteri
  l   Nöbetçi Eczaneler
  l   Linkler
  l   Bilgi Edinme
  l   Site İçi Ara
 |  K7