Yaşar Torun Gençlik Merkezi

SOSYAL TESİSİN ADI      

YAŞAR TORUN GENÇLİK MERKEZİ          

SOSYAL TESİSİN YÖNETİCİSİ      

Halil TOZAR

Ayşe ŞENER                                                                                               

SOSYAL TESİSTE HİZMET VERİLEN BÖLÜMLER  

-Bilgisayar

-İngilizce

-SBS, YGS-LYS Kursları

-El Sanatları

-Ebru Sanatı

-Gitar Kursu

-Bağlama Kursu

-Keman Kursu

-Ney Kursu

-Satranç Kursu

-Step ve Aerobik

-Ana Sınıfı

SOSYAL TESİSE KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 

-Nüfus Cüzdan Fotokopisi 

-Diploma Veya Çıkış Belgesi (Ana Sınıfı Hariç)

-1 Adet Vesikalık Fotoğraf

-Sağlık Raporu (Spor İçin)

SOSYAL TESİS İLE İLGİLİ DİĞER DETAYLAR     

BİLGİSAYAR KURSU: Bilişim çağı olarak nitelenen çağımızda birçok işin bilgisayarla halledilmesi, halkımızın bilgisayar öğrenme gerekliliğini oraya çıkarmıştır. Biz de ücretsiz olarak, alanında uzman hocamızla, öğrencilerimizin bu ihtiyacını karşılıyoruz. Hafta içi her gün kursumuzda, sabah 09:00 - 12:00 öğleden sonra 13:00 - 16:00 arası ders vermekteyiz. Kursumuza devam eden öğrencilerimiz, kurs bitiminde 160 saatlik MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanmaktadır. Şu an sınıfımızda sabah ve öğle olmak üzere 48  öğrencimize hizmet verilmektedir.

İNGİLİZCE KURSU : Dünyada en yaygın kullanılan dilin İngilizce oluşu ve bu dili öğrenme gerekliliği nedeniyle açılan kursumuz, yine çok rağbet gören kurslarımızdan birisidir. Alanında uzman hocamız tarafından yeterli bilgi düzeyine ulaştırılan öğrencilerimiz kurs sonunda MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır. Hafta içi her gün devam eden kursumuzda, sabah 09:00 - 12:00 arası ve öğleden sonra 13:00 - 16:00 arası İngilizce dersi verilmektedir.Şu anda yetişkin ve SBS olarak eğitim vermekteyiz.

SBS, YGS-LYS KURSLARI

8 Şubat 2012 tarihinde hizmete açılan YAŞAR TORUN GENÇLİK MERKEZİMİZ SBS ve YGS kursları ile toplam 1100 öğrenciye hizmet vermektedir.

*SBS kısmında 7. Ve 8. Sınıf öğrencilerine gerek okul derslerine yardımcı gerekse sınavlara hazırlık kapsamında;  *Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılâp Tarihi, İngilizce dersleri verilmektedir.

*Ayrıca bu öğrencilerimize düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır. Öğrencilerimizin seviyesine göre sınıflar oluşturulmuş olup ders müfredatı sınıf seviyelerine uygun verilmektedir.

EL SANATLARI: Bayanların çok rağbet ettiği el sanatları kursumuzda sabah ve öğleden sonra MEFRUŞAT kursu uzman hocamız tarafından öğretilmektedir. Hafta içi her gün kursumuzda, sabah 09:00 - 12:00 arası ve öğleden sonra 13:00 - 16:00 arası MEFRUŞAT çeyiz süsleme dersi vermekteyiz. Öğrencilerimiz kurs bitiminde  MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır.

EBRU SANATI: Ebru, kitreyle yoğunlaştırılmış su üzerine tezyini kâğıt ile resim yapma sanatıdır. Geleneksel Türk Sanatlarındandır. Ebru sözcüğüne köken olarak bulut anlamına gelen ve Farsça bir kelime olan ebr sözcüğü gösterilmektedir. Ebru sanatının ne zaman ve hangi ülkede ortaya çıktığı bilinmemekle beraber bu sanatın doğu ülkelerine özgü bir süsleme sanatı olduğu düşünülmektedir. Bazı İran kaynaklarında Hindistan'da ortaya çıktığı yazılıdır. Merkezimiz de sabah 09:00 ile 12:00 öğlen 13:00 ile 16:00 saatleri arasında ders verilmektedir.

GİTAR  KURSU: Evrensel bir dil diyebileceğimiz müzik ve gençler arasında en gözde enstrümanlardan gitar, eğitim faaliyetlerimizin en renklilerindendir. Konusunda uzman hocamız tarafından hafta içi her gün iki devre olarak sabah 09:00 - 12:00 ve öğle 13:00 - 16:00 saatleri arası derslerimiz devam etmektedir.

BAĞLAMA  KURSU: Türk halk müziğinin vazgeçilmez sesi olan bağlama kuşkusuz halkımızın çok sevdiği enstrümanlardan biridir. Bağlama öğrenmek arzusunda olan gençlerimiz, konusundan uzman hocamızdan ders alabilmektedir. Sınıfımızda enstrümanı olamayan öğrencilerimiz için kullanabilecekleri enstrümanlar vardır. İki devre halinde devam eden derslerimiz sabah 09:00 - 12:00 ve öğle 13:00 - 16:00 saatleri arasında olmaktadır.

KUAFÖRLÜK  KURSU: Meslek edindirmeye yönelik açılan kursumuzda, saçın yapısından boya vb. işlemlere kadar kuaförlüğün tüm incelikleri anlatılmaktadır. Derslerimiz alanında uzman olan hocamız tarafından hafta içi her gün sabah 09:00 - 12:00 ve öğle 13:00 - 16:00 saatleri arasında ders verilmektedir .

NEY KURSU: Bu musikideki ahenkler, ney'e göre yapıldığı için önemi büyüktür. 12 çeşidi vardır. Çok etkili bir sesi olan ney, sarı budaklı bir çeşit kamıştan yapılır. Delikleri kızgın demirle açılır. Neyler küçüldükçe sesleri incelir. Kaim seslilerin çalınması için kuvvetli nefes ister. Ney çalanlara neyzen denir. her gün  öğle 13:00 - 16:00 saatleri arasında ders verilmektedir .

 

SATRANÇ KURSU: Satranç çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerinde oldukça etkili bir oyundur. Oyunun ilk çıkışı MÖ 16 yy başına dayanır. Çocukları eğlenirken düşündürmek esas alınmıştır. Merkezimizde  sabah 09:00 ile 12:00  öğlen 13:00ile 16:00 saatleri arasında ders verilmektedir.

KEMAN KURSU: Keman dünyanın en eski ve en modern yaylı çalgılarından biridir. Keman küçük yaşta öğrenmeye başlandığında çok iyi sonuçlar doğurabilecek bir yaylı çalgıdır. Kursumuzda sabah 09:00 ile 12:00 öğlen 13:00 ile 16:00 saatleri arasında ders verilmektedir.

ANA SINIFI: Çocukların vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, millî ve manevî değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş düşünceli, hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlamak amacıyla çaba göstermek olan anasınıfımız mevcuttur.                             

SOSYAL TESİSİN BULUNDUĞU MAHALLE                           

Konak  Mahallesi

SOSYAL TESİSİN ADRESİ              

Konak Mahallesi 79012 Nolu Sokak No:68 Şahinbey/Gaziantep

SOSYAL TESİSİN İLETİŞİM BİLGİLERİ       

0342- 336 06 41


Daha Büyük Görüntüle


Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 
Site Yönetimi Bilgi İşlem Müdürlüğü
  l   Rss
  l   WebMail
  l   Site Haritası
  l   Konuk Defteri
  l   Nöbetçi Eczaneler
  l   Anket Arşiv
  l   Linkler
  l   Bilgi Edinme
  l   Site İçi Ara
 |  K7