Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Haber
Gaziantep Destanını Şiirlerle Anlattılar
Orjinal Resim
18.12.2018 17:14:57

Şahinbey Belediyemiz,  Gaziantep’in Kurtuluş’unun 97. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve liseler arası Gaziantep Savunması Destansı Şiirlerini güzel okuma yarışması düzenliyor.

Şahinbey Belediyemizin, Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmada okullar “Antepli Şahin”, ”Kınalı Kız”, ”Burası Antep”, “Karayılan”, ”Şahinbey”, ”Elmalı Köprüsü Civarında”, “Yurda Kavuşurken” adlı şiirleri okudular. Yarışmaya katılan öğrenciler derece elde edebilmek için şiirleri büyük bir itina ve dikkatle okuyarak dinleyicileri etkileyip jüriden puanlarını aldılar.

Şuurlu Bir Nesil Yetiştirmeliyiz

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep’in Kurtuluş’unda destansı bir mücadelenin yattığına dikkati çekerek, “25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluş Günü münasebetiyle düzenlediğimiz Gaziantep Savunması Destansı Şiirlerini güzel okuma yarışmasını ilkokul, ortaokul ve liselerarası olmak üzere üç ayrı kategoride düzenliyoruz. Bu organizasyona katılan tüm okulları kutluyorum. Mühim olan buraya gelip bu yarışmaya katılmak. Tüm yarışmacılar gönlümüzün birincisidir. İnşallah hepiniz bu yarışmada başarılı olursunuz. Hem bu yarışmada hem de hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Şahinbey Belediyesi’ne Teşekkür

Düzenlenen yarışmaya katılan okul öğrencileri ve eğitimciler Şahinbey Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Böyle bir organizasyon düzenlediği için öncelikle Şahinbey Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz. Bu tür etkinlikler geçmişte verilen mücadelenin yaşatılması ve gençlere aktarılması için çok önemli” diye konuştular.

Oluşturulma Tarihi :  18.12.2018 17:14:57
Okuma Sayısı : 1140
Fotoğraflar
slogan5
FORMLAR
BİLGİ HİZMETLERİ
İLETİŞİM
Kolejtepe Mahallesi Yeşilcami Cad. No:8 Şahinbey / GAZİANTEP
Telefon 0 342 232 1111
Faks 0 342 232 3445
Kep Adres: sahinbeybld@hs01.kep.tr
FOTO GALERİ
Tüm Hakları Saklıdır. 2018 - ŞAHİNBEY BELEDİYESİ Yazılım K7