Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Haber
Cami ve Sosyal Tesis Halkasına Bir Yenisini Daha Ekledik
Orjinal Resim
03.03.2019 10:42:38

Şahinbey Belediyemiz, Yaylacık Mahallesi yaptırmış olduğu cami ve sosyal tesis açılışını gerçekleştirerek, vatandaşın hizmetine sundu.

Şahinbey Belediyemiz tarafından Yaylacık Mahallesi’ne yaptırılan cami ve sosyal tesisin zemin katında bay ve bayan taziye evi bulunurken, üzerine ise cami inşa edildi. Böylece Yaylacık Mahallesi’nin hem cami hem de sosyal tesisi ihtiyacı giderilmiş oldu. Düzenlenen açılış törenine Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, AK Parti Şahinbey Kadın Kolları Başkanı Şükran Yılmaz, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Çiftçimizin Yanındayız

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu vatandaşa hizmet etmek için çalıştıklarını belirterek, “Yaylacık Mahallemiz’in ihtiyaçlarının karşılanması anlamında çok güzel bir tesis oldu. Bundan 15 yıl öncesini düşündüğümde köylerde kilit taşı, parklar, spor aletleri ve sosyal tesisler gibi belediyelerin böyle çalışmaları yoktu. Nerden nereye geldik. Bu gün şehirde olanların aynısı köylerimizde de mevcut. Belediye köylere gelip çöplerine kadar alıyor. Sadece bunlarla sınırlı kalmayıp çiftçimize 4.000 ton arpa ve buğday tohumu, 4.000 ton gübre, 600.000 adet zeytin fidanı ve  3.500. ton hayvan yemi, dağıttık. İnşallah önümüzdeki hafta yine 3.500 ton daha dağıtacağız. Ayrıca yine 300.000 bin tane zeytin ve fıstık fidanı dağıtıyoruz. Şuanda talepleri topluyoruz. Talepleri topladıktan sonra dağıtımına başlayacağız. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun artık zihniyet değişti. Gerek genel hizmetlerde gerekse yerel hizmetler de çiftçimizin ve vatandaşımızın emrindeyiz.  Nerede ne ihtiyaç varsa ona yetişiyoruz, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Çok Güzel Bir Tesis Oldu

Şahinbey AK Parti İlçe Başkanı Av. Hasan Teke yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, “Öncelikle bu sosyal tesisin yapımında emeği geçen değerli Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah Kuran-ı Kerimde buyuruyor ki, ‘İçinizde hayır işi yapan veya hayıra teşvik eden, iyiliği emreden kötülüğü men eden bir topluluk bulunsun ki bunlar gerçek kurtuluşa erenlerdir’ diyor. Bir gün hepimiz gideceğiz ama önemli olan arkamızda kalıcı eserler bırakabilmektir. Bu camiler ve sosyal tesisler kullanılmaya devam ettiği sürece yapan ve yapımına vesile olanları da her zaman sevap hanesi açık kalırmış. Ben bu vesile sadece kilit taşı ve sosyal tesisi değil. İnsanlarımızın maneviyatına dokunduğu için Belediye Başkanımıza ve ekibine bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

Başkanımıza Teşekkür Ederim

Yaylacık Mahalle Muhtarı Mehmet Özcan, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan cami ve sosyal tesisten dolayı teşekkür ederek “Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu hem camimizi hem de sosyal tesisimizi yaptı. Sadece bunlarla da yetinmeyerek çiftçiye gübre, fidan ve tohum desteğinde bulunuyor kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Yaylacık Mahallesi cami ve sosyal tesis açılışı gerçekleştirildi.

Oluşturulma Tarihi :  03.03.2019 10:42:38
Okuma Sayısı : 532
Fotoğraflar
slogan1
FORMLAR
BİLGİ HİZMETLERİ
İLETİŞİM
Kolejtepe Mahallesi Yeşilcami Cad. No:8 Şahinbey / GAZİANTEP
Telefon 0 342 232 1111
Faks 0 342 232 3445
Kep Adres: sahinbeybld@hs01.kep.tr
FOTO GALERİ
Tüm Hakları Saklıdır. 2018 - ŞAHİNBEY BELEDİYESİ Yazılım K7