/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
Belediyemiz 11.000 Fidanı Daha Toprakla Buluşturdu
Orjinal Resim

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 81 ilde 2 bin 23 noktada gerçekleştirdiği Geleceğe Nefes Projesi kampanyası kapsamında Şahinbey Belediyemiz, İbn-i Sina Mahallesi’ne 11.000 fidan dikimi gerçekleştirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün koordine ettiği “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında saat 11.11’de 11.000.000 fidan toprakla buluştu. Şahinbey Belediyemiz bu kampanya ya destek için İbn-i Sina Mahallesi’nde bulunan 30.000 m2’li alana 11.000 fidan dikimi gerçekleştirdi. Fidan Dikimi için gerçekleştirilen törene Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen törende öğrenciler yeşilin önemini anlatan şiirler ve makaleler okudular.

Yeşile Önem Veriyoruz

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi yeşili önemsediklerini bu doğrultuda da çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana yeşil alanlara ve ağaç dikimine büyük önem verdik. Şu ana kadar 3.500.000 fidan ve ağaç Şahinbey İlçemize dikildi. Bunların dışında 900.000 adet çiftçilerimize zeytin ve fıstık fidanı dağıttık. 3.500.000 fidan ve ağacı parklarımıza ve vatandaşlara dağıtarak, ilçemizin yeşillenmesini sağladık. Şu ana kadar 610 parkımız faaliyete geçti. Türkiye’nin en büyük parkı Yeşilvadi Millet Bahçesi Şahinbey İlçemizde bulunuyor. İnşallah bunların sayısını daha da arttıracağız. Geleceğe daha güzel bir çevre bırakmak istiyoruz” dedi.  

Yapılan konuşmaların ardından Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.

Oluşturulma Tarihi :  11.11.2019 16:08:58
Okuma Sayısı : 5491
Fotoğraflar
slogan1
Şahinbey Belediyesi Bilgi İşlem l Yazılım K7