/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
Belediyemizden Konservatuvar Eğitimi
Orjinal Resim

Belediyemize bağlı Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde faaliyet gösteren Şahinbey Belediyesi Konservatuvarı verdiği eğitimlerle öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarında yardımcı oluyor.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde faaliyet gösteren Şahinbey Belediyesi Konservatuvarı 12 kişilik eğitmen kadrosu ile 20 farklı enstrüman eğitimi veriyor. Şahinbey Belediye Konservatuvarı 2021 – 2022 eğitim öğretim yılında müzik alanında devlet konservatuvarları ve güzel sanatlar liselerine yetiştirdiği öğrencilerine verdiği eğitimlerle yetenek sınavlarında başarılı olmalarını sağladı.

20 Farklı Branşta Eğitim Veriliyor

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından verilen konservatuvar eğitiminin müziğe gönül vermiş gençler için oldukça önemli olduğunu belirterek, “Gençlerimize ve öğrencilerimize birçok alanda farklı eğitimler ve kurslar veriyoruz. Bunlardan birisi olan Şahinbey Belediyesi Konservatuvarında 20 farklı branşta müzik eğitimleri veriliyor. Burada verilen eğitimler konservatuarlarda verilen eğitimlerin aynısı bu nedenle öğrencilerimiz devlet üniversitelerini, fakültelerini ve güzel sanatlar lisesini çok rahat kazana biliyorlar. Profesyonel hocalarla verilen eğitimler sayesinde buradan geleceğin müzik öğretmenlerinin ve sanatçılarının çıkacağına inanıyorum” dedi.

Eğitim Alıp Başarılı Olan Öğrenciler

Şahinbey Belediyesi Konservatuvarında verilen eğitimler sayesinde Muhammed Emin Baş, Botan Ünalan , Ayşegül Güven (Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı)’nı, Umut Öner (İskenderun Teknik Üniversitesi / Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı)’nı, Fatoş Erkan  (Kocaeli Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı)’nı, Eylül Özaslan (Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi / Güzel Sanatlar Fakültesi)’ni, Celal Emre Can (Ordu Üniversitesi / Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi)’ni, Ayşe Kömek (Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi)’ni, Kağan Durucu  (Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi)’ni, Batın Törer (Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi)’ni ve Aylin Güneş (Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi)’ni kazandılar.

Oluşturulma Tarihi :  13.09.2021 11:41:35
Okuma Sayısı : 502
Fotoğraflar
slogan5
Şahinbey Belediyesi Bilgi İşlem l Yazılım K7