/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
Şahinbey Kitap Günleri Fuarını 100.000´i Aşkın Kişi Ziyaret Etti
Orjinal Resim

Belediyemiz tarafından Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde 02-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenen “Şahinbey’de Kitap Günleri Fuarı”nı çevre illerden gelen vatandaşlarla birlikte 100.000’in üzerinde kitap sever ve öğrenci ziyaret etti.

Güneydoğu’nun en kapsamlı kitap fuarı olan Şahinbey Kitap Günleri Fuarı, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde 02 Ekim tarihinde kapılarını açmıştı. Açılış gününden bu yana 100.000’i aşkın vatandaş ve öğrenci ziyaret etti. 105 yayınevi ve 28 yazarın katıldığı fuarı Kahramanmaraş, Kilis, Şanlıurfa ve diğer çevre illerden de vatandaşlar ziyaret etti.

Çok Başarılı Bir Fuar Oldu

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Kitap Günleri Fuarına öğrencilerin ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek  “Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlediğimiz Şahinbey Kitap Günleri Fuarı’na vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin çok büyük bir ilgisi oldu. Tüm stantların başında kitap severler kitap alabilmek için birbirleriyle yarıştılar. 105 yayın evimiz ve 28 yazar Şahinbey Kitap Günleri Fuarı’na katıldı. Buradaki bir diğer farklılık kitap severler stantlarda bir yandan kitap alırken diğer yandan da salonlarda bu kitapları yazan yazarlarla söyleşi yapıp soru sorma imkanına sahip oluyor ve akabinde de imza günleri ile de almış oldukları kitapları, yazarlarına imzalattılar. Böylece üçlü bir fonksiyon burada gerçekleşmiş oldu. Öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek ve kitap alma alışkanlığı kazandırmak amacıyla 50.000 öğrencimize 80 TL değerinde hediye çeki verdik. 70.000 öğrencimize kumbara hediye ettik. Böylelikle öğrencilerimizde burada istedikleri yazarın kitabını hediye çekleri ile alarak istediği söyleşiye katılabilme fırsatı buldu. Şuana kadar tespitlerimize göre 100.000’i aşkın vatandaşımız Şahinbey Kitap Günleri Fuarını ziyaret etti. Çok başarılı bir fuar olduğunu düşünüyorum” dedi.

Öğrencilere Hediye Çeki Verildi

Dev kitap fuarında öğrenciler Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun kendilerine verdiği hediye çekleri ile istedikleri kitapları alarak sevdikleri yazarlara imzalattılar.

Fuardan kitap alan öğrenciler düzenlenen fuar sayesinde istedikleri yazarlarla bir araya geldiklerini ifade ederek “Muhteşem bir fuardı. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun sayesinde sevdiğimmiz yazarların seminerlerine katılıp kitaplarımızı imzalattık. Bizlere verilen hediye çekleri ile isteğimiz kitapları ücretsiz aldık. Şahinbey Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dediler.

Şahinbey Kitap Günleri Fuarına çocukları ve eşleri ile birlikte gelen vatandaşlar düzenlenen  fuardan oldukça memnun olduklarını belirterek “Hem çocuklarımız hemde bizler için çok güzel ve önemli bir proje. Düzenlenen fuar sayesinde Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’ni de gezme imkanı bulduk. Birçok yazarın ve yayın evinin olduğu bu fuarda aradığımız kitapları bulup almak ve bizleri mutlu etti. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz” diye konuştular.

Oluşturulma Tarihi :  11.10.2021 14:05:48
Okuma Sayısı : 423
Fotoğraflar
slogan6
Şahinbey Belediyesi Bilgi İşlem l Yazılım K7