/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
Şahinbey Kongre Ve Sanat Merkezimizde Türk Halk Müziği Rüzgârı Esti
Orjinal Resim

Bölgenin en büyük kültür merkezi olan Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezimiz, İstanbul Devlet Türk Halk Müzik Korosunu ağırladı.

İçinde bulundurduğu kapsamlı salonları ve sınıfları ile Türkiye’nin en önemli kültür merkezlerinden biri olan Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezimizde İstanbul Devlet Türk Halk Müzik Korosu ekibi Gazianteplilerle buluşarak muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. Konser sonrasında İstanbul Devlet Türk Halk Müzik Korosu, Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde bulunan konservatuar sınıflarını gezdi.

Çok Güzel Bir Konserdi

Vali Davut Gül, İstanbul Devlet Türk Halk Müzik Korosuna vermiş olduğu konserden dolayı teşekkür ederek “Öncelikle Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na koromuza ve dinleyen herkese teşekkür ediyorum. Dinleyenler çok güzel ve farklı bir gece yaşadı. İnşallah tekrarını bir daha yaşarız” dedi. 

Bu Tür Etkinliklerin Sayısını Artıracağız

Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi‘nde Ocak ayında olduğu gibi Şubat ayının da dolu dolu geçeceği müjdesini vererek, “İstanbul Devlet Türk Halk Müzik Korosuna yaşattıkları müzik ziyafetinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da kültür ve sanat alanında ‘daha çok yatırım ve etkinlik yapacağız’ söylemi ile bizde buradaki etkinliklerimizin sayısını arttırıyoruz. 22-30 Ocak tarihleri arasında Okuyan Çocuk Kitap Fuarı ve Şenliği programımız olacak. Dokuz gün boyunca kitap fuarı çocuklarımız için sinema ve tiyatro oyunları olacak. Sadece bununla sınırlı kalmayıp Şubat ayını da dolu dolu geçireceğiz. 8 Şubat Gaziantep'e Gazilik Ünvanının veriliş yıl dönümünde Şahinbey Belediyesi Koro ekibi konser verecek. 12 Şubatta Anadolu Ateşi burada olacak. 19 Şubatta Diyarbakır Medeniyetler Korosunu ağırlayacağız. 24-26 Şubatta ayrı etkinliklerimiz olacak. İstanbul Devlet Türk Halk Müzik Korosuna müzik dolu gece için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenlenen konseri Gaziantep Valisi Davut Gül, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Alçık, Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, MHP Gaziantep İl Başkanı Cahit Çıkmaz, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke ve protokol üyeleri ile birlikte dinlediler.

Oluşturulma Tarihi :  18.01.2022 17:29:17
Okuma Sayısı : 374
Fotoğraflar
slogan2
Şahinbey Belediyesi Bilgi İşlem l Yazılım K7