/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
Başkanımız Öğretmenler Gününü Kutladı
Orjinal Resim

Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajla tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayata hazırlanmasında öğretmenlerin çok önemli bir göreve sahip olduğunu belirten Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, “Ülkemizin her köşesine ulaşarak en zor şartlarda dahi bilgiyi taşıyan, ışık olan, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenlerimiz tarih boyunca dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olmuşlardır. Bizi yetiştiren, çocuklarımızın gelişiminde, eğitim ve öğretiminde büyük rol oynayan öğretmenlerimizin kıymeti; Hz. Ali (r.a)'ın ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünden de anlaşılmaktadır” dedi

Şehit Öğretmenlerimizi Rahmetle Anıyorum

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu öğretmenler gününü buruk bir mutluluk içerisinde kutladıklarını ifade ederek, “Geçtiğimiz günler içerisinde Karkamış İlçemizde terör örgütünün hain saldırısı sonrası şehadete yürüyen Ayşenur Alkan öğretmenimiz başta olmak üzere ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, milletimizin refahına, ülkemizin kalkınmasına katkı sunan tüm eğitimcilerimizin öğretmenler gününü kutluyor saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Oluşturulma Tarihi :  23.11.2022 16:51:54
Okuma Sayısı : 108
slogan6
Şahinbey Belediyesi Bilgi İşlem l Yazılım K7