/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Projeler /
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Projeler /
Yamaçtepe Bilim Kamp Alanı
Orjinal Resim
Müdürlük : Park ve Bahçeler Müdürlüğü
Proje Durumu : Devam Eden

Büyüyen Şahinbey için yeni imar alanları açıyoruz. Yamaçtepe de bunlardan bir tanesi. Burası şehrin en yüksek kodu dolayısıyla havası temiz ve manzarası güzel. Yamaçtepe ve Burç Ormanı arasında kaldığı için güzel bir mekan. Burada hem piknik alanı hem de gençlik kampı bulunmaktadır. Bu gençlik kampımızda 120 gencimiz aynı anda faydalanabilecek. Gençlerimizi doğayla buluşturup onlara kamp yaptırıyoruz. Gençlerimiz ve Gaziantep halkı için güzel bir mekan olacak.

YAMAÇTEPE BİLİM KAMPI

1. Proje alanı Yamaçtepe Mah., Yamaçtepe Tabiat Parkı içerisindedir.                                

2. Proje alanı 70.000 m²’dir.

3. Proje kapsamında 7 adet bungalov (iki katlı ve iki odalı), 1 adet idari bina, 1 adet yemekhane/toplantı binası, 1 adet depo, 1 adet wc/mescid binası, açık alanda ateş yakma yeri ve oturma alanları yapılmıştır.

4. Bungalovların her biri 2 ayrı odadan oluşmaktadır ve her oda 2 katlıdır. Her bir odada 8 birey kalabilecektir, kampın kapasitesi 112 kişidir. Bina içerisinde wc/duş bulunmaktadır.

5. İdari bina içerisinde idari oda, revir, kamera odası, depo ve mutfak/wc bulunmaktadır.

6. Proje alanında 11 kuleli macera parkuru, zipline, tırmanma duvarları ve atlama kulesi (serbest düşüş) bulunmaktadır. Macera parkuru 2 katlı olup parkurda toplamda 22 engel bulunmaktadır.


slogan6
Şahinbey Belediyesi Bilgi İşlem l Yazılım K7