/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
Başkanımız Minik Öğrencilere Bilge Kâşifler Ve Boyama Seti Hediye Etti
Orjinal Resim

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, okul öncesi eğitime başlayan minik öğrencilere Bilge Kâşifler Eğitim seti ve boyama seti hediye etti.

Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ile birlikte okulları ziyaret etti. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bugüne kadar okul öncesi eğitim için öğrencilere 37.000 Bilge Kâşifler Eğitim seti ve 345.000 adet boyama seti hediye etti.

Türkiye’de En Fazla Öğrenciye Sahip İlçeyiz

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey’de 270.000’e yakın öğrenci bulunduğunu belirterek “Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim. Çocukların içinde olmadığı hayatın bir dalı kırık gibi. Bu nedenle öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi önemsiyoruz. Şahinbey İlçemiz Türkiye’nin en çok öğrencisinin olduğu bir ilçe. Yaklaşık 270.000 öğrencimiz ve çok güçlü bir kadromuz var. Şahinbey gün geçtikçe eğitimde niteliği, akademik başarısı artan ve okul alt yapısında çok ciddi gelişmeleri olan bir ilçe. Ayrıca Şahinbey Belediyesi gibi çok güçlü bir paydaşımız var. Verdiği desteklerle eğitimde fırsat eşitliğini sağlıyor. Böylece Şahinbey’deki eğitim kalitesi artmış oluyor. Bir kez daha eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Okullarda Çocuklarımızı Görmek Bizi Mutlu Ediyor

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, okul öncesi eğitim için, eğitim seti ve boyama seti hediye ettiklerini belirterek; “2021-2022 eğitim öğretim yılının öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Geçtiğimiz dönem pandemiden dolayı okullarımız açılamamıştı. Şimdi okullarımızda çocuklarımızın sesini duymak ve onları görmek bizleri mutlu etti. Şahinbey Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda ana sınıfı öğrencilerimize 20.000 tane Bilge Kâşifler seti dağıtımı yapıyoruz. Bu setin her birinin içerisinde 18 tane kitap bulunuyor. Böylece toplamda 360.000 kitap dağıtmış oluyoruz. Yine ana sınıfı, ilkokul 1-2-3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerimize toplamda 120.000 adet boyama seti dağıtıyoruz. Çocuklarımız böylece sulu boya, kuru boya ve pastel boya ihtiyaçlarını buradan karşılamış olacaklar. Toplama baktığımızda 375.000 adet boyama seti dağıtmış oluyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz dedi. Yeni eğitim öğretim yılımızın öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi

Oluşturulma Tarihi :  7.09.2021 17:01:20
Okuma Sayısı : 361
Fotoğraflar
slogan1
Şahinbey Belediyesi Bilgi İşlem l Yazılım K7