/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Başkan /
Başkan´dan Mesaj /
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Başkan /
Başkan´dan Mesaj /
Başkan´dan Mesaj

ŞAHİNBEY İLÇEMİZİ GELECEĞE TAŞIYORUZ 

Şahinbey ilçemiz Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2020 nüfus sayımı sonuçlarına göre 931.116  kişilik nüfusu ile Türkiye'nin en büyük 3'üncü ilçesi olmuştur. Böylelikle ilçemiz 57 ilden daha büyük bir nüfusa sahiptir.

Göreve geldiğimiz günden bu yana güler yüzlü, hızlı ve kaliteli bir hizmet anlayışı ve en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğu düşüncesiyle katılımcı, şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızın talep ve istekleri doğrultusunda hizmetlerimizi yerine getirdik.  

Genelde belediyeler gelir gider dengesinde borç bırakırlar. Ancak Belediyemiz 2009, 2010, 2011 ve 2012 yıllarını denk bütçe ile tamamladı. 2012 yılından sonra ise yukarıya doğru bir ivme gerçekleştirerek devam etti. 2009 yılında 92 Milyon TL olan bütçemizi yaklaşık 10 kat arttırarak  2019 yılında 905 Milyon TL'ye çıkardık. Bu bütçemizin büyük bir kısmını yatırım bütçesi olarak kullandık. Yatırımı yapılan ve ihaleleri tamamlanan birçok projemizi ise yıl içerisinde hayata geçirerek, hizmete sunacağız. 

Üstlendiğimiz sorumluluğun bilincinde olarak, her bölgeye eşit hizmet ve yatırım götürüyoruz. Şehir merkezindeki vatandaşımız hangi hizmetten faydalanıyorsa diğer mahallemiz ve ilçemize bağlı köylerimizde oturan vatandaşlarımız da aynı hizmetten faydalanma hakkı vardır dedik. Bu nedenle ekiplerimizle birlikte dört koldan çalışmalar yaptık. Yeni mahalle olan köylerimize de sosyal tesis, taziye evi, cami, parklar, çocuk oyun alanları ve halı sahalar yaptık. Tüm yollarını asfalt ve kilit taşı ile yeniledik.  

Vatandaşımızdan gelen tüm istek ve talepler anında değerlendirmeye alınarak hizmetlerin geciktirilmeden yapılmasını sağladık ve vatandaşımızın istek ve taleplerine önem verdiğimizi belgelemek üzere Türk Standartları Enstitüsünden Metropol Belediyeler arasında bir ilk olarak 10002-2006 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandık. 

Yaptığımız tüm bu çalışmalarla Şahinbey artık bir şehircilik standardını yakalamış ve her yönden imajını yenilemiştir. Ilçemizi çarpık yapılaşmadan kurtarmak ve modern yaşam alanları oluşturmak için 9 bölgede başlattığımız ve Türkiye'ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm çalışmamızda şu ana kadar 8.229 evi yıktık. Belediyemiz imkanları ile halkımızın daha modern konutlardan faydalanmalarını sağlamak için 9 yılda 10.811 konut yaptık. Bu kapsamda 5088 dar gelirli ailelerimizi kira öder gibi 10 yıl vadeli ev sahibi yaptık.  

Sanayi esnafımızın çalışmalarını çağdaş ve modern alanlarda gerçekleştirmesi için 1016 adet işyerinin bulunduğu sanayi sitesi tamamlandı. Uygun ödeme koşulları ile satışa sunulan işyerleri modern yapıya sahip olmanın yanı sıra, sitenin içerisinde parklar, sosyal donatı alanları, spor sahaları ve cami gibi minimum ihtiyaçları karşılayacak yapılar bulunmakta. yapımına başladık. İçinde 1 Milyon 700 bin m²'lik alana sahip Türkiye'nin en büyük parkının bulunduğu Yeşilvadi projemiz ile 10 binlerce vatandaşımız Yeşilvadi Parkı'nda güzel vakit geçirme fırsatı sunuyoruz. Hayata geçirdiğimiz bütün hizmetlerde, çağın gerektirdiği imkanlara uygun klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, sosyal belediyecilik alanında da aynı hassasiyetle gayret gösterdik ve ülke çapında örnek teşkil edecek projelere imza attık. Eğitim, spor, kültür-sanat gibi sosyal belediyeciliğin her alanındaki çalışmalarımızla insanımıza faydalı olmanın gayreti içerisinde olduk ve Belediyemizin 11 olan sosyal tesis sayısını 9 yılda 195'e çıkardık. 40 sosyal tesisimizin inşası devam ediyor. Daha yeşil bir Şahinbey için göreve geldiğimizden bu yana 609 park yaptık. 

Kurumsal yapımızın geliştirilmesi noktasında yapmış olduğumuz çalışmaların yanında halkımızla, esnafımızla ve ilçemizde bulunan diğer paydaş kurumlarla ilişkilerimizde, hoşgörülü ve çözüm odaklı olmaya gayret ettik. Birlik ve beraberliğimiz, hizmet anlayışımızda yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı tetikleyen en önemli unsur oldu. Müdürlüklerimizin ürettiği hizmetlere şahit olacağınız bu faaliyet bülteninde yapılan her şeyin altında birlikte çalışmanın, dayanışmanın, gerçekleştirdiğimiz fikir alış-verişlerinin önemli payı vardır.

Arzumuz, Şahinbey'i hak ettiği yere ulaştırmak, Gaziantep'in ve Türkiye'nin en modern, en çağdaş ilçesi haline getirmektir. Çabamız bunun içindir. Bu noktada hiçbir fedakârlıktan çekinmedik ve çekinmeyeceğiz. Bizler başarının bir takım oyunu olduğunu ve birlikten kuvvet doğacağını bilerek, bu inançla yolumuzu çizdik. Bu vesileyle; desteklerini bizlerden esirgemeyen, uyum içinde çalıştığımız meclis üyelerimize, başkan yardımcılarıma, birim müdürlerime, memurundan işçisine tüm belediye çalışanlarıma, attığımız her adımda, sabırlarıyla, hoşgörüleriyle projelerimizi destekleyen ve bize çalışma gücü veren Şahinbeylilere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Son olarak diyebiliriz ki; Geleceğe yönelik hizmetlerimiz ve yatırımlarımız artarak devam edecektir. Çünkü attığımız tüm adımlar, günü kurtarmaya yönelik değil geleceğe atılan adımlardır.

Saygılarımla. 


slogan5
Şahinbey Belediyesi Bilgi İşlem l Yazılım K7